Newsroom

Zážitok plný poznania

V utorok 14.5.2024, sa na Strednej priemyselnej škole stavebnej v Nitre konala predvádzacia akcia, ktorá prevýšila očakávania. Akcia sa stretla s veľkým nadšením a spokojnosťou, a to nielen zo strany študentov, ale aj učiteľov.

silvia.frimmelova •

Úspešná predvádzacia akcia na SPŠS v Nitre

Podujatie odštartovalo prednáškou v triede, kde študenti získali cenné informácie o najnovších trendoch a technológiách. Po prednáške nasledovala živá diskusia, ktorá poskytla študentom príležitosť klásť otázky a rozšíriť svoje poznatky.

Technologická ukážka

Veľkým ťahákom bola úkážka práce s elektrickým minižeriavom Spider, ktorý je navrhnutý špeciálne pre manipuláciu s veľkoformátovými tvárnicami, ako sú Silka a Ytong. Tento minižeriav sa ľahko pohybuje po stavenisku vďaka svojmu integrovanému manipulačnému vozíku.

Spider je vybavený integrovanými úchytmi pre nízkoprofilové kliešte, čo umožňuje precízne umiestňovanie tvárnic pod vodorovnými konštrukciami. Táto unikátna vlastnosť z neho robí ideálne riešenie pre práce v stiesnených priestoroch, kde sa tradičné minižeriavy kvôli svojej výške nezmestia.

Demonštrácia minižeriavu Spider poskytla študentom aj učiteľom nový pohľad na možnosti moderných stavebných technológií a ich efektívnosť na staveniskách.

Táto predvádzacia akcia bola viac než len ukážkou technológie; bola prejavom spolupráce medzi študentmi, učiteľmi a firmami z praxe. Tešíme sa na ďalšie podujatia, ktoré pomôžu formovať budúcich odborníkov v stavebníctve a prinesú nové technológie priamo do rúk našich študentov


Sdílejte tento článek

.