Newsroom

Xella podporila 7. ročník Národnej BIM konferencie

Národná BIM konferencia prináša pohľad na aktuálny stav implementácie na Slovensku pri využití v jednotlivých projektových fázach a zároveň pomáha identifikovať bariéry a nové výzvy, ktoré sú s BIM spojené.

XEL_POS_4C_R_300 ®

Dominik Rašek •

7. ročník Národnej BIM konferencie sa uskutoční v dňoch 27. a 28. októbra 2021 v bratislavskom hoteli DoubleTree by Hilton. Organizátormi sú BIM asociácia Slovensko (BIMAS) a vydavateľstvo JAGA a medzi odbornými partnermi konferencie je aj spoločnosť Xella Slovensko. Konferencia je určená nielen architektom a projektantom, ale aj developerom, investorom a správcom budov. Slávnostná recepcia prinesie okrem odovzdania cien za prínos v oblasti BIM tiež priestor na stretnutia a nové kontakty s ľuďmi zo stavebného segmentu.

Organizátori pripravili pre účastníkov dvojdenný program: prvý deň je vyhradený pre BIM Workshop, ktorý je naplánovaný v online formáte (fb / youtube live stream vysielané z priestorov hotela). V prípade priaznivej situácie bude možná účasť menšieho publika. V priebehu druhého dňa sa uskutoční v priestoroch hotela BIM konferencia s osobnou účasťou speakrov a publika. V prípade pandemických opatrení bude aj táto časť organizovaná v online formáte (fb / youtube live stream).

Na Slovensku, ale aj v zahraničí rezonuje BIM naprieč stavebníctvom a vznikajú nové expertné skupiny, komisie, ktoré sa aktívne zaoberajú problematikou informačného modelovania stavieb a postupne sa pripravujú kroky k systematickej implementácii. Národná BIM konferencia prináša pohľad na aktuálny stav implementácie na Slovensku pri využití v jednotlivých projektových fázach a zároveň pomáha identifikovať bariéry a nové výzvy, ktoré sú s BIM spojené.

Spoločnosť Xella svojimi aktivitami oblasť BIM aktívne podporuje a podieľa sa na prinášaní nových trendov

Potvrdzuje to nielen členstvo v BIMAS či podpora konferencií ako je napríklad Národná BIM konferencia. Xella sa v oblasti digitálneho plánovania a BIM dlhodobo angažuje, o čom svedčí aj jej koncept Xella blue.sprint. Ten zahŕňa pomoc investorom a developerom pri optimalizácii výberu materiálu, konzultácie pre projektantov, prípravu digitálnej databázy produktov a bezproblémové objednávkové a dodávateľské reťazce vďaka riadeniu a monitorovaniu dodávok na čas. Výhodou všetkých týchto služieb je, že na seba nadväzujú v celom životnom cykle projektu. Vďaka tomu spoločnosť Xella poskytuje svojim partnerom a zákazníkom nielen nákladovo najefektívnejšie, ale aj najspoľahlivejšie a ekologické riešenia.


Sdílejte tento článek

.