Newsroom

Tvárnice Ytong a Silka prispeli k úspechu unikátneho rezidenčného projektu Senec Gardens

Rezidenčný areál s názvom Senec Gardens je výsledkom úsilia developerskej spoločnosti NEP Partners, ktorá sa môže pochváliť bohatými skúsenosťami z Veľkej Británie, Švédska i Dánska. K všadeprítomnej harmónii, úspornému energetickému štandardu novostavieb a kvalite a rýchlosti výstavby prispeli aj tvárnice Ytong a Silka.

®
®
XEL_POS_4C_R_300 ®

Ondřej Zlatníček •

Developerom projektu bola investičná skupina NEP Partners

Skúsený tím skupiny NEP Partners sa už takmer 15 rokov venuje výstavbe štýlového, moderného bývania pre súčasného Európana. Svedčí o tom viac ako tisícovka atraktívnych nehnuteľností vo Veľkej Británii, Poľsku a Taliansku. Pozemky vždy – a platilo to aj v tomto prípade – starostlivo hľadá a vyberá miesta, na ktorých je možné budovať obytné areály, ponúkajúce nový životný štýl.

Bývanie uprostred zelene

Developer už do samotného názvu projektu “Gardens” vložil svoju základnú filozofiu, bývanie v tichu uprostred zelene, v seneckých “záhradách”. Celý areál na juhovýchodnej hranici mesta Senec ponúkol záujemcom o bývanie na výber tri typy novostavieb – dvoj- až štvorizbové byty v trojpodlažných apartmánových bytových domoch, troj- a štvorizbové škandinávske bungalovy a pozemky s plochou 520 až 650 m² pre rodinné domy podľa individuálnych projektov. Rezidenčnej štvrti dominuje funkčnosť, harmónia a zeleň. Developer dbal najmä na to, aby celkový vzhľad areálu pôsobil štýlovo a ucelene. Na nízkopodlažných budovách v modernom štýle sa snúbia prvky i materiály – čisté línie, oku lahodiace tvary budov, rovné strechy, veľké terasy a lodžie so skleneným zábradlím. „Potešilo nás, že o našom prístupe veľmi pozitívne informovali miestne média a že s kvalitou bývania sú spokojní aj súčasní rezidenti. Je to ocenenie práce širokého tímu ľudí, ktorý celý projekt pripravili.“ hovorí Milan Smaho, projektový manažér NEP Senec Gardens, s.r.o.

Špičkové stavebné materiály a technické detaily zvyšujú komfort bývania

Dispozičné riešenia všetkých novostavieb sú funkčné a premyslené. Z materiálov a zariadení treba vyzdvihnúť najmä stavebné materiály ako sú tvárnice Ytong a Silka, samozrejmosťou sú certifikované rozvody, samostatné značkové kotly a zásobníky na ohrev vody, rôzne typy úsporného vykurovania a nadštandardné izolácie, vďaka čomu dosahuje bývanie v novostavbách Senec Gardens úsporný štandard.

Milan Smaho ocenil presnú, kvalitnú a rýchlu výstavbu s tvárnicami Ytong a Silka: „Celý projekt sa rodil niekoľko rokov a už v tej dobe rástli ceny nehnuteľností na slovenskom trhu. To vyvolalo vysoký záujem o bývanie, a tak sme uvítali, že sme s týmito tvárnicami mohli bytové domy postaviť efektívne, rýchlo, presne a vo vysokej kvalite. Naviac tvárnice Silka pridali vysoký akustický komfort v interiéroch nových bytov, takže naša voľba bola jasná.“

Záujem developerov o rýchlu a presnú výstavbu uspokoja aj súčasné veľkoformátové tvárnice Ytong a Silka

V súčasnosti už je ponuka zo strany spoločnosti Xella Slovensko o krok ďalej – s novými veľkoformátovými tvárnicami Ytong Jumbo sa dá v jednom kroku vymurovať osemkrát väčšia plocha ako s klasickými tvárnicami, ktoré sú použité v Senci. Prvky Ytong Jumbo sa používajú pre nosné aj nenosné obvodové a vnútorné steny, stužujúce, výplňové a požiarne steny nízkopodlažných aj viacpodlažných budov. Veľkoformátové tvárnice sa murujú strojovo pomocou minižeriavov s montážnymi samosvornými kliešťami. Súčasne s rastúcim výkonom sa znižujú nároky na personál. A keď má investor či jeho projektant záujem o nosné steny s vysokou nosnosťou a výbornými akustickými vlastnosťami, má k dispozícii veľkoformátové vápennopieskové tvárnice Silka Tempo.


Sdílejte tento článek

.