Newsroom

Obytný súbor DUPLEX RIEČNA – čas na relax aj rodinu

Vytvoriť praktické rodinné domy rýchlo a kvalitne. To bolo heslom investora, ktorý sa nebál v priebehu výstavby ani zmien k efektívnejšiemu a rýchlejšiemu riešeniu. Z tehál sa prešlo na stavanie z pórobetónových tvárnic.

®
XEL_POS_4C_R_300 ®

Ondřej Zlatníček •

Investor a zhotoviteľ, spoločnosť Facehome s.r.o. prišla s nápadom, ako požiadavky na výstavbu implementovať do reálnych proporcií. V Prievidzi vznikla zástavba rodinných domov s veľmi jasnými líniami v súlade s nárokmi a očakávaniami mladých rodín, či tých, ktorí sa plánujú osamostatniť, prípadne tiež starších obyvateľov, ktorí hľadajú kvalitné bezbariérové bývanie. Cieľom bolo ponúknuť optimálnu veľkosť domu s praktickým dispozičným riešením, malou záhradkou a garážou v systéme, ktorý si nežiada náročnú údržbu. Tento koncept si našiel svojich fanúšikov hneď v počiatkoch a po prvej fáze výstavby nasledovala druhá a tretia fáza.

Prvá a druhá etapa projektu bola postavená z tehál, tretia už z tvárnic Ytong v kombinácii s akustickou stenou. Tvárnice Ytong boli tiež použité na obvodové steny, priečky, nosné preklady, nenosné prvky a U profily na zhotovenie vencov v kombinácii s UPA profilmi. Tvárnice Ytong sa zvolili práve vďaka jednoduchej manipulácii a možnosti bezproblémovej a rýchlej výstavby.

Ako samotný projekt rástol, nám porozprával konateľ spoločnosti Facehome s.r.o., pán Milan Balvan.

Čo bolo prvotným motívom postaviť rodinné domy v takomto koncepte?
Zamerali sme sa na jednoduchosť jednotlivých stavieb najmä z pohľadu budúcej údržby po ich dokončení. Chceli sme ponúknuť domy dostupné takmer pre všetkých, ktorí hľadajú nové bývanie. Prvotným motívom bola jednoduchosť konštrukcie stavby a možnosť priniesť klientom pohodlné a praktické bývanie.

Ako projekt rástol a aké máte skúsenosti so stavebným systémom?
Projekt sa vyvíjal presne podľa časového plánu. Musím podotknúť že tretia etapa prebiehala najrýchlejšie vďaka Ytongu. Výhodou bola jednoduchá manipulácia s tvárnicami a aj ľahká možnosť opracovania materiálu pri drážkovaní a podobne. Veľkú časovú úsporu priniesli tiež U a UPA profily pre vence.

Majitelia si pochvaľujú možnosť nasťahovať sa čo najskôr do svojho domu, ktorý je optimálny z pohľadu energetickej efektívnosi aj údržby. Projekt predčil naše očakávania a intenzívne pracujeme na jeho zopakovaní v podobnom meradle.

Text: Ing Zuzana Mittelmann


Sdílejte tento článek

.